Проведено урочистий захід з нагоди 30-ї річниці виведення військ з Афганістану – Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав

Дата: 15.02.2019 16:04

15 лютого  в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Цього року ми відзначаємо  30-ту річницю виведення військ з Афганістану.

«Афганістан-це рана, що не перестає боліти» - під   таким гаслом    в будинку культури села  Дівички  14 лютого відбувся  День  вшанування  воїнів-афганців. На захід були запрошенні  учасники афганської війни,  які проживають на території  Дівичківської  сільської  ради.  Жителі громади, учні  Дівичківської школи та  педагоги    мали честь познайомитися  з воїнами-афганцями нашої громади: Олександром  Федоровим, Валерієм Герасимовичем, Василем   Молоштаном, Віктором  Старухою, Шпанюком Валерієм, Балогом  Олександром, Горобцем  Сергієм, Супруном  Олександром та дружиною загинувшого воїна-інтернаціоналіста   Хворостиною Наталією.

До відзначення Дня пам’яті долучився і командир військової частини А3085,  полковник Олег  Дорохов.    Від імені  командування та особового складу військової частини  Олег Михайлович вручив пам’ятну нагороду голові Спілки  ветеранів Афганістану  Олександру Федорову  та    побажав всім  учасникам бойових  дій  впевненості у завтрашньому  дні  і  мирного  неба над  головою.

Зі словами вдячності до ветеранів звернулася  секретар  сільської  ради Ніна  Степова.

До виступів долучився голова  Спілки ветеранів Афганістану Олександр Федоров, заступник голови Спілки  ветеранів Афганістану Валерій Герасимович,  підполковник запасу, артилерист Олександр Балог. Ветерани згадували свою службу, бойових побратимів, і тих, кому не судилося повернутися додому.  З вдячністю та повагою говорили про тих,  хто чекав їх дома: батьків, дружин, дітей.

Хвилиною мовчання було вшановано всіх полеглих воїнів, які поклали своє життя на чужині.

Зі сльозами на очах присутні слухали пісні у виконанні Сніжани Маринчук, Наталії Білоусько  та Надії Кондратенко, Миколи РубахиОксани  Сумченко.

Воїнів-афганців пригощали солодощами та фруктами. Від територіальної громади, як знак вшанування, воїни-афганці  отримали  грошову допомогу, а решта воїнів-інтернаціоналістів - продуктові набори.

Учні Ковалинського НВО поклали квіти до пам'ятника воїна-афганця Москаленка Валерія Андрійовича та вшанували пам'ять загиблого хвилиною мовчання.

Фото без опису